Про спрощену процедуру надання житлових субсидій в районі

     Житлові субсидії залишаються одним із найбільш затребуваних видів соціальної допомоги.
    З 1 травня 2015 року умови надання державної житлової субсидії значно спрощено.
    Пройшло вже більше як один місяць, з часу введення в дію нових правил надання субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, отож як запрацювала програма субсидій в нашому районі, та які проблеми та питання виникають при її наданні, про це сьогодні розкаже начальник відділу допомог та соціальних компенсацій Є.Когут .
        Як проходить прийом документів на субсидію за новою процедурою та яка кількість мешканців нашого району звернулись за даним видом державної допомоги?
    Починаючи з квітня 2015 року управління праці та соціального захисту населення проводить прийом документів(заяв та декларацій) на субсидії за спрощеною процедурою. На сьогоднішній день за призначенням даного виду допомоги до управління праці звернулося 1345 мешканців нашого району, проти 1005 одержувачів в 2014 році.
    Заяву та декларацію на призначення житлової субсидії можна надіслати поштою до управління праці та соціального захисту населення, або подати в управління як особисто так і через уповноважених осіб сільських, селищних рад.
    В управлінні також діє попередній запис на прийом за телефоном 2-18-93.
     Проаналізувавши стан звернень, на сьогоднішній день, наших громадян на субсидію хочу відмітити, що досить велику питому вагу (близько 40 відсотків), серед заяв які надходять на субсидію, становлять заяви надіслані через пошту.
        Який порядок опрацювання заяв та стан призначення субсидії на даний час?
    П.13 Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива (Положення) передбачено, що особа , яка звертається за субсидією подає управлінню лише заяву та декларацію про доходи. Для нарахування субсидій на запити управління праці та соціального захисту населення у п’ятиденний строк з дня його отримання подають відомості про:
    склад зареєстрованих у житлових приміщеннях осіб - житлово-експлуатаційні організації, сільські, селищні, міські ради;
    забезпеченості громадян житловою площею та комунальними послугами та вартості послуг в межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування комунальними послугами в опалювальний та неопалювальний періоди - житлово-комунальні організації та інші надавані послуг.
     Всі заяви, які надійшли до управління, перевірено спеціалістами на правильність заповнення, та в випадку виявлення неповністю(не правильно) заповнених заяв, повідомлено осіб, щодо необхідності усунення даного порушення.
    Управлінням також, відповідно до п.13 Положення, на 1329 осіб, які звернулись за субсидією вперше та на 1005 осіб, які одержували субсидію протягом 2014-2015 рр., направлено запити в сільські, селищні, міські ради про надання відомостей про склад зареєстрованих у житлових приміщеннях осіб, запити в житлово-комунальні організації щодо забезпеченості громадян житловою площею та комунальними послугами та вартості послуг в межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування комунальними послугами в опалювальний та неопалювальний періоди, запити в районний центр зайнятості про помісячні суми виплат допомоги за 2014 рік для осіб, які задекларували допомогу по безробітті.
     Заяви по яких надійшли відповіді від місцевих рад, житлово-комунальних організацій та ін., опрацьовуються управлінням з яких 309 домогосподарствам нашого району вже призначено субсидію за спрощеним порядком з 1 квітня 2015 року на суму більше як 400 тис.грн.
        Які проблемні питання виникають при наданні субсидії за спрощеною процедурою, можливо є такі на які потрібно звернути увагу наших читачів ?
     Кількість бажаючих отримати даний вид державної допомоги, в порівняні з минулими роками, є досить високою, а правила надання субсидії з 1 травня є новими, отож звичайно в процесі роботи виникають окремі проблеми, які необхідно вирішувати та усувати, що призводить до утруднення та затягування процесу надання даного виду допомоги нашим громадянам.
    Так, незважаючи на проведену велику інформаційно-роз’яснювальну роботу по питаннях субсидій, в процесі опрацювання заяв ми вже стикнулись з такими основними проблемами, вирішення яких потребують затрат додаткового часу :
    - заяви, що надходять від громадян поштою в багатьох випадках заповнені не повністю чи неправильно;
    при надходженні відповіді на запит від житлово-комунальних організацій з’ясовується, що особові рахунки на види послуг , в домогосподарстві, один з членів якого звертається за субсидією відкриті на різних осіб;
    склад зареєстрованих осіб домогосподарства не відповідає кількості осіб в житлово-комунальних організаціях та ряд інших.
    З’ясування та усунення цих неточностей та розбіжностей і впливає на процес надання субсидій та строки прийняття рішень.
     Скільки часу відводиться на розгляд питання – надавати чи ні конкретній людині субсидію? Як дізнатися, чи надано особі субсидію?
     Рішення про призначення (не призначення) субсидії приймається протягом десяти днів після подання заяви та отримання відомостей від організацій-надавачів послуг, від житлово-експлуатаційних організацій або інших органів, що визначені місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, а у сільській місцевості від сільських (селищних) рад.
    Після проведених розрахунків заявнику видається повідомлення про призначення житлової субсидії
        На який термін призначається субсидія?
    Субсидія на оплату житлово-комунальних послуг призначатиметься на 12 місяців з місяця звернення за її призначенням, при цьому розмір субсидії розраховується окремо на опалювальний і неопалювальний періоди.
    У повідомленні про призначення житлової субсидії, що видається заявнику, який звернувся в неопалювальний період, зазначається, що субсидію призначено на 12 місяців, а розмір субсидії розраховано на неопалювальний період. Субсидія на опалювальний період буде розрахована додатково, на початку опалювального періоду після отримання інформації від організацій, що надають послуги, про розмір платежу за житлово-комунальні послуги виходячи з цін і тарифів, які діятимуть на той час.
        Чи можна оформляти субсидію на житлову площу, де людина не заретрована, а лише є її власником і проживає там?
    Житлова субсидія призначається одному з членів домогосподарства, який зареєстрований у житловому приміщенні і на якого відкрито особовий рахунок на оплату житлово-комунальних послуг.
    Якщо одна особа з числа зареєстрованих осіб у житловому приміщенні фактично проживає в іншому житловому приміщенні, то чи можуть призначити субсидію без врахування доходів цієї особи?
     У разі, коли обсяг споживання води, газу, електроенергії вимірюється індивідуальними засобами обліку, субсидія розраховується, виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, які фактично в ньому проживають, на підставі рішень комісій з питань, зокрема, призначення субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг районної адміністрації, та актів обстеження матеріально-побутових умов сім’ї. Під час прийняття рішень у таких випадках враховується наявність документів, що підтверджують тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих, зокрема, довідок, що підтверджують місце перебування особи в іншій адміністративно-територіальній одиниці, у зв’язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання, довідок про оплату житлово-комунальних послуг в іншому житловому приміщенні (будинку).
        Чи має право на призначення субсидії особа, яка орендує житло?
    Надається право на оформлення субсидій особам, які не зареєстровані у житловому приміщенні, але орендують житло і оплачують вартість житлово-комунальних послуг на підставі письмового договору найму (оренди) житла.
        Коли субсидія не призначається?
    Субсидія не призначається, якщо будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (осіб, які фактично проживають), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії (призначенням субсидії без звернення) здійснив купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатив послуги з будівництва, ремонту квартири (будинку) або автомобіля, транспортного засобу (механізму), телефонного (в тому числі мобільного) зв’язку, крім житлово-комунальних послуг у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами та медичних послуг, пов’язаних із забезпеченням життєдіяльності, на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тис. гривень. Важливо! У разі, якщо подано неповні чи недостовірні відомості про доходи та витрати зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб, може бути відмовлено в призначенні субсидії або припинено її надання. У такому разі заявник зобов’язується повернути надміру перераховану (виплачену) суму субсидії у подвійному розмірі.
        Чи потрібно продовжувати дію субсидії на наступний термін?
    Встановлюється автоматичний принцип надання субсидії на новий період (скасовується необхідність повторного звернення до органу соціального захисту населення для призначення субсидії на новий період, у разі відсутності змін). Особам, які отримували житлову субсидію протягом опалювального періоду 2014/2015 років, субсидія на наступний період(12 місяців) призначається без звернення, на підставі отриманих даних від ДФС,ПФУ тощо. Яка на Вашу думку, кількість домогосподарств нашого району звернеться за підтримкою держави у вигляді житлових субсидій?
     Точно сказати не можу, адже це в основному залежатиме від доходу наших громадян, але думаю, що в зв’язку із різким підвищенням ціни на газ, кількість одержувачів субсидій буде досить високою, адже лише трохи більше як за місяць часу за субсидією звернулось більше осіб, як за весь попередній рік. В квітні місяці більше як 21 тис. сімей нашого району надіслано бланки заяв та декларацій на субсидію. Чергова хвиля звернень, скоріш за все буде на початку опалюваного періоду 2015-2016 років.
        Які вже сьогодні можна зробити висновки, щодо ефективності системи житлових субсидій за спрощеною процедурою?
    Нова система нарахування субсидій в нашому районі, як і в Україні в цілому, запрацювала, хоча і є певні проблеми. Є збої, є черги, є претензії. Але це явище типове на початку будь-яких нововведень , саме зараз іде досить велике навантаження на систему субсидій - аналізуються, вивчаються, усуваються ті питання , які дають збій в даній системі.
    Всім нашим мешканцям, які звернулись за субсидією необхідно з розумінням поставитись до практичного вирішення даного питання, якщо є на їхню думку, затримка із отриманням результату по субсидіях.
    В ідеалі, вся процедура від подання заяви до призначення субсидії має тривати менше 20 днів. Однак, через вище перелічені проблеми цей термін на початковій стадії нововведень, може бути довший.

Актуально
             

Про тридцять першу сесію районної ради сьомого скликання


Про затвердження технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок, що перебувають в постійному користуванні філії «Тернопільський ДОНКК УДП « Укрінтеравтосервіс» за межами населеного пункту на території Котівської сільської ради , по вул. Комплексна та Комплексна,8 Гусятинського району Тернопільської області


Про запобігання корупції


Звернення Української асоціації районних та обласних рад до Президента України


ЗВЕРНЕННЯ депутатів Гусятинської районної ради
до голів місцевих рад щодо запобігання поширенню
коронавірусної інфекції у Гусятинському районі


Лист МОЗУ щодо коронавірусу

Інформаційні матеріали по коронавірусу


Рекомендації щодо дій при виявленні особи, яка відповідає визначенню випадку 2019-nCoV

Алгоритм медико-санітарного спостереження за особами, які прибувають із країн, де зафіксовано випадки передачі коронавірусної хвороби COVID-19, у пунктах пропуску через державний кордон України

Інформація щодо відповідальних осіб в області за координацію заходів (24/7) з надання медичної допомоги при ускладненні епідемічної ситуації, пов’язаної з вірусом 2019 –nCoV

Додаток.Контактна інформація

Пам’ятка про самоізоляцію

Щодо організації робіт з актуалізації відомостей нормативної грошової оцінки земель населених пунктів


Перелік об’єктів комунальної власності Самолусківської сільської ради, які підлягають приватизації у 2020 році

Самолусківська сільська рада оголошує конкурс на проведення незалежної експертної оцінки комунального майна Самолусківська сільської радиДо відома голів місцевих рад!

Інформація про кількість земельних ділянок,що не внесені у державний земельний кадастр


Зеленівська сільська рада оголошує конкурс на право оренди майна територіальної громади сіл Зелене і Паївка Гусятинського району


ГОРОДНИЦЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
оголошує конкурс на право оренди майна спільної власності територіальної громади


Зеленівська сільська рада оголошує конкурс з відбору суб’єктів оціночної діяльності, які будуть залучені до проведення незалежної оцінки комунального майна територіальної громади сіл Зелене і Паївка


До уваги власників земельних ділянок та землекористувачів!
Головне управління Держгеокадастру у Тернопільській області звертає увагу...


Зеленівська сільська рада оголошує конкурс з відбору суб’єктів оціночної діяльності, які будуть залучені до проведення незалежної оцінки комунального майна територіальної громади сіл Зелене та Паївка
У Тернополі триває набір до патрульної поліції

Заповнити он-лайн анкету
Про організацію проведення в області всеукраїнської акції "Місяць Червоного Хреста"
ГУСЯТИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СЕКТОР
Філії Державної установи «Центр пробації» у Тернопільській області


Щодо ситуації, що склалася на туристичному ринку, в зв'язку з прийняттям змін до Податкового кодексу України


Лист щодо можливості отримання освітнього ступеня магістра зі спеціальності «Публічне управління та адміністрування» за кошти Національного агентства України з питань державної служби


Всеукраїнський громадський рух "Сила права" - безкоштовна правова допомога всім, хто постраждав внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України

Юридична допомога переселенцям, учасникам АТО, родинам загиблих військовослужбовців!


Про охоронні зони магістральних газопроводів


З 01 січня 2018 року діє новий Порядок направлення з осіб у реабілітаційні відділення


Заходи щодо охорони, збереження та невиснажливого використання хвойних насаджень на території адміністративних районів


Звіт Гусятинської районної державної адміністрації щодо виконання делегованих повноважень у галузі освіти


Про проведення навчання з підвищення кваліфікафії за професійною програмою


Про розгляд депутатського звернення


Про вшанування пам'яті головного командира УПА, генерал-хорунжого, Героя України Романа ШухевичаПро розгляд рекомендацій щодо використання державних символів України


Інформаційне повідомлення Національного банку України


Про попередження добування деревних соків в населених пунктах


До відома депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів, державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування


     Згідно із статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції») зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

До уваги керівників районної і місцевої влади!

Державне підприєство "СЕТАМ" проводить електронні аукціони з продажу рухомого майна


Відділ проектно-кошторисної роботи та ціноутворення Служби автомобільних доріг у Тернопільській області повідомляє...

Про охоронні зони магістральних трубопроводів


Звернення депутатів Гусятинської районної ради щодо необґрунтованості тарифної політики для населення України


Функціонування електронних сервісів Міністерства юстиції УкраїниЗвітування по системі PROZORRO
До відома голів місцевих рад

Стан утримання вуличної мережі

Стан утримання доріг


Звернення регіональної філії "Львівська залізниця"ПАТ "Укрзалізниця" щодо ставок земельного податку


Про забезпечення безпеки людей на водних об'єктахПродовжено термін прийому заявок на відкритий конкурс з відбору кандидатів на посади керівників бюро правової допомогиПро попередження незаконного збору рідкісних ранньоквітучих, ендемічних, реліктових і таких, що знаходяться під загрозою зникнення видів рослин, а також рослин, занесених до Червоної книги України


До відома голів місцевих рад!

23 лютого 2016 року вступив в дію Закон України "Про внесення зміни до статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо поіменних голосувань", який був оприлюднений 23 грудня 2015 року у Голосі України № 242

Про внесення зміни до статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо поіменних голосуваньПрийняття рішення про призначення перших виборів старост та про початок виборчого процесу з перших місцевих виборів старостЗразки бланків ЦСУ


Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 вересня 2015 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)"


До відома громадян!

Тернопільський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (м. Тернопіль, вул. За рудкою,3, тел. (0352)52-56-12, факс (0352)52-83-65, e-mail: office.ternopil@legalaid.gov.ua) нагадує, що кожен громадянин України має конституційне право на захист http://www.youtube.com/user/CentreLegal/videos


Інформація Благодійного Фонду «Крок назустріч»

Всеукраїнський Благодійний Фонд «Крок назустріч» займається психологічною підтримкою військових, які постраждали внаслідок проходження служби в зоні АТО, переміщених осіб та членів їх сімей. Ці люди потребують психологічної підтримки та уваги. На даний час центр спроможний допомогти їм і повернути до повсякденного життя.
Адреса центру: м. Тернопіль, вул. Над Ставом, 6.Ставки податку на нерухомість у місцевих радах Гусятинського району


Ставки земельного податку у місцевих радах Гусятинського районуЗРАЗКИ ПРОЕКТІВ НОРМАТИВНО-ПРАВОВИХ АКТІВ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ДО КОЖНОГО ЕТАПУ ДОБРОВІЛЬНОГО ОБ’ЄДНАННЯ ГРОМАДПРАКТИЧНИЙ ПОСІБНИК З ПИТАНЬ ФОРМУВАННЯ СПРОМОЖНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАДУ РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ ПРЕДМЕТА, ПІДОЗРІЛОГО НА ВИБУХОВИЙ ПРИСТРІЙ (НАДАЛІ ВП) У ПЕРШУ ЧЕРГУ НЕОБХІДНО ЗДІЙСНИТИ НАСТУПНЕ:Про внесення змін до рішення Тернопільської обласної ради від 15 березня 2014 року № 1602 “Про затвердження програми розвитку місцевого самоврядування в Тернопільській області на 2014 - 2018 роки”Про проведення у 2015 році обласного конкурсу проектів розвитку місцевого самоврядування в Тернопільській областіДержавне підприємство "Розрахунковий центр послуг" пропонує...ПРОЕКТ переліку територіальних громад адміністративного поділу Гусятинського району, запропонований Тернопільською обласною радою


На Гусятинщині можна орендувати п’ять держоб’єктів


     За інформацією Регіонального відділення ФДМУ по Тернопільській області, серед них – дві пам’ятки архітектури: приміщення синагоги площею 289 кв.м на вул. Пушкіна, 15 у Гусятині та замок XVII ст. у селі Сидорів. Як потенційні об’єкти оренди у Гусятині також можна розглядати адмінбудинок площею 195,4 кв.м та приміщення лабораторії площею 123,3 кв.м на вул. Суходільській, 44, а в Гримайлові – частину адмінприміщень площею 95 кв.м на першому поверсі пожежного депо, що на вул. Віконській,3.
     Детальніша інформація стосовно оренди – за тел. (0352)523638.

Проект річного плану закупівель на 2015 рік Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Гусятинського району

До відома жителів району


     Шановні жителі краю, керівники підпри ємств, установ, організацій, розважальних закладів, закладів громадського харчування, готелів тощо. Районний відділ внутрішніх справ інформує вас, що рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва 25.03.2014 та від 17.07.2014, Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення від 17.07.2014 № 292 та № 297, від 24.07.2014 № 490, від 07.08.2014 № 663 тимчасово заборонено розповсюдження на території України низку російський програм, а саме:
     - «Первый канал.Всемирная сеть»
     - «РТР Планета»
     - «НТВ-Мир»
     - «Россия-24»
     - «TVCI»
     - «Россия-1»
     - «НТВ»
     - «ТНТ»
     - «Петербург-5»
     - «Звезда»
     - «Рент-ТВ»
     - «Life News»
     - «Russia Today»
     - «РБК-ТВ»


Шановні кримчани, мешканці східних областей України!


     Гусятинський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді пропонує Вам надання соціальних послуг спеціалістами:
     - інформаційних;
     - соціально-педагогічних;
     - соціально-медичних;
     - психологічних;
     -юридичних.
     Будь ласка, за більш детальною інформацією звертайтесь до районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою:
      вул. Суходільська, 7, смт. Гусятин, 48201, тел. (03557) 2-10-64.
     Працюєм згідно графіка роботи:
     понеділок – четвер 8.00 -17.15
     п’ятниця 8.00 – 16.00
     обідня перерва 13.00 – 14.00
     вихідні дні субота, неділя
     Всі послуги надаються БЕЗКОШТОВНО.


Долучімося до реставрації пам'ятки архітектури!


     В селищі Гусятин здійснюється реставрація фасаду пам’ятки архітектури 1610 року, костелу ордена Бернардинів, а нині кjстелу св.Антонія РКЦ.
     Для тих, хто бажає допомогти у відновленні та збереженні святині, відкрито благодійних рахунок.
     Добровільну пожертву можна скласти на номер картки Приватбанку:
     5168 7423 0863 3548 (гривні)
     5168 7420 6496 5837 (рублі)
     5168 7420 6420 5796 (євро)
     5168 7420 6420 5747 (долари)
     Одержувач Багінський Петро.
     Після пожертви священнослужителі храму просять поінформувати на e-mail husiatyn@ofm.org.ua для запису в книгу доброчинців, за яких щовівторка, вшановуючи св.Антонія, звершується Служба Божа про здоров’я та благословення.
     Також можна звертатися з пропозиціями на електронну адресу парафії: husiatyn@hotmail.com та за телефоном 2-25-93.


Надання безоплатної правової допомоги

До уваги жителів району!


    Відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» створено Тернопільський обласний центр з надання безоплатної правової допомоги, який з 1 січня 2013 року забезпечує надання правової допомоги особам, затриманим в адміністративному та кримінально-процесуальному порядку.
    Чергова частина Центру знаходиться за адресою: 46003, м. Тернопіль, вул. За Рудкою,33, каб. 603.
    Звертатися до центру можна цілодобово за єдиним номером з надання безоплатної вторинної правової допомоги 089-120-00-79 (дзвінки зі стаціонарних телефонів у межах України безкоштовні, дзвінки з мобільних телефонів оплачуються абонентами відповідно до тарифів оператора мобільного зв’язку.
    Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213103.
     Електронна адреса: office.ternopil@legalaid.gov.ua
    Корисні посилання:
http://www.youtube.com/user/CentreLegal/videos
http://www.ttb-studio.com.ua./component/k2/10-proekty/roliki.html

Модуль не знайдено
Президент України | Верховна рада України | Кабінет Міністрів України | Тернопільська облдержадміністрація | Тернопільська обласна рада


Веб-сайт створено в рамках проекту Гусятинської районної ради«Впровадження ефективного механізму управління і надання населенню Гусятинського району соціальних та інформаційних послуг»