«Війна, якою вона є…» Правда про війну
Ми завжди перекидалися слівцем із Лук’яном Лесиком, якого інколи зустрічав на автобусній зупинці.
– Як там твої хлопці? – запитував традиційно. – Нічого… Служать, – говорив він, а потім додав. – Воюють на Сході.
До цього односельчани ставляться по–різному: хтось схвально, хтось скептично, хтось байдуже. Це, напевно, від того,що все в нас якесь частково – мобілізація хвилями і вибірково–часткова, одна частина молоді мерзне в окопах на Сході держави, переносить голод і спрагу, а інша - біситься по ресторанах, барах і кафе.
Тому тема війни вже поступово стає образом нашого сьогодення, до неї швидко звикла більшість, якої вона не торкнулася вогнем втрат чи іншими трагічними подіями. Вирішив написати про синів Л.Лесика Володимира та Андрія, щоб показати, що відрізняє правду від брехні, справжню любов до України від гнилого патріотизму, чесність від лицемірства в умовах, коли на Сході триває жорстокий і кровопролитний конфлікт. А ще хочеться розповісти читачеві про справжню чоловічу любов братів, що рідко побачиш у наш час.
Брати
Сидимо за столиком у садку і розмовляємо про війну, що триває реально на Сході країни, нуртує почуттями у наших душах, тисне на психологію стосунків у повсякденні. Мовчки слухають розмову подруги хлопців та їх близькі.
– Як сталося, що ви обидва воювали і обидва з власної ініціативи?
– Почалося з мене, – почав свою розповідь молодший, Андрій.
– Ми - люди молодого віку, яким у цій країні жити, прагнемо, щоб вона стала європейською не тільки географічно. Тож був активним учасником Майдану. З 12 на 13 лютого повернувся з Києва додому… а потім був розстріл Небесної Сотні і події на Сході України. Разом зі своїм кумом В.Перегінцем пішли у військкомат і попросилися захищати Батьківщину. Я ж приймав присягу зберігати недоторканність її кордонів.
Андрій розповідав, як два тижні вони ходили в цей військовий заклад працювати – білити бордюри, просапувати клумби. Одним словом, робили все, що наказували. Коли терпінню прийшов кінець, вони сказали, що більше не прийдуть.
– Ми мали хороший вишкіл, адже служили у 80–му аеромобільному полку, що у Львові. І тоді, 27 березня, їх повезли в Тернопіль, а згодом у - Житомир, де з усіх вибрали 40 десантників для навчальної підготовки в Миколаєві. Так Андрій Лесик опинився на відомому полігоні Широкий Лан, що на Півдні України, у 2 батальйоні 95 аеромобільної бригади.
– Я зрозумів серйозність ситуації, коли ми почали завантаження бойових припасів у БТР і БМП. Запитав у командира «Чому?», але у відповідь отримав: «Менше запитуй, солдат».
Стояв хоч і діловий, але все ж безлад, бо, здавалося, всі Збройні сили зібралися там. Гуділи гелікоптери, віддавалися накази під звичайний шум моторів сотень одиниць техніки, глушилися команди, що лунали. Перед посадкою на ЗІЛи–157 та «Урали» до нас підійшла жінка–капітан з іконою в руці, промовила: «Бережи Вас Господь». Перехрестившись, я сів в авто.
Тоді остаточно усвідомив наскільки все небезпечно. В зону бойових дій рухались надзвичайно повільно, бо кожної години руху щось ламалось: чи БМП, чи БТР, чи вантажівка. Тоді колективно ремонтували і продовжували рух далі. Через 28 годин висунення на схід нарешті зупинилися біля с.Добропілля, що на Донеччині.
Андрій в подробицях розповідав про свій перший блок–пост в зоні бойових дій. Видно, що все про що він говорив, міцно зарубцювалося в пам’яті. Бо хіба можна забути облаштування блок–постів без допомоги техніки, копання бліндажів та окопів, щоденний обстріл з важкої артилерії та мінометів.
– Був випадок, коли нас з автоматів обстріляли навіть свої.
– Яким чином?
– А так собі…
Нацгвардійці рухались колоною і обстріляли. Напевно, щоб ми не дрімали, – сміється хлопець.
Згадував наступ на Слов’янськ, оборону г.Карачун, трагічну засаду в яку попала група старшого лейтенанта Дульчика. Загинуло 5 бійців з 17.
– Бандити (говорили, що чеченці) добивали поранених, піднімаючи бронежилети і стріляючи впритул. Тоді у травні минулого року ми обороняли опорний пункт української армії на г.Карачун. Це забути неможливо. Коли вже був на ротації у Житомирі, хлопці подзвонили і повідомили, що взяли Слов’янськ і Краматорськ.
На полігонах в Житомирі та Миколаєві служив інструктором по підготовці зміни, – закінчив свою розповідь Андрій і подивився на старшого брата Володимира.
– Я виграв «зелену карту» і коли почався Майдан, перебував у Штатах вже третій рік. Навіть приступив до оформлення власної підприємницької діяльності. Та події в Україні заставляли все частіше і частіше переглядати новини з Києва, навіть пробував додзвонитися до Р.Лижичко. А тут - загибель Небесної сотні, анексія Криму і війна на Сході України. Коли дізнався, що Андрій пішов добровольцем на фронт, замовив квиток і подався на Україну. Хіба я міг спокійно жити за океаном, коли моя рідна кров, мій брат воює з «сепарами» та москалями. Пам’ятаю, як мама ховала наші військові квитки, але ж ми з Андрієм дорослі люди. Ми служили в аеромобільних військах України ще раніше.
– Ви служили разом?
– І разом, і ні, – відповідав він, роздумуючи і аргументуючи ситуацію. Ми разом, бо служимо у 95 бригаді аеромобільних військ, що у Хмельницькому, але у різних командах. Хотілося би бути в одній групі, чи команді, але зараз це вже неможливо. Ми три рази були на ротації, але завжди по черзі, бо нині в запасі 8 Хмельницького полку бійців спеціального призначення. Так ми обидва завжди були близько один від одного географічно і по військовому оперативно, але в різних місцях, ніколи не були разом в одному бою чи операції.
Я поглядав на хлопців і дивувався, які вони однакові на вигляд. І це зрозуміло – це генетично. Але ще більше вразила їх спільність у мисленні, в оцінці подій і ситуацій в Україні, особливо на фронті.
Їх справжній патріотизм захоплює щирістю почуттів, простотою мови і людських відносин. Наскільки він далекий від нашого гнилого вишиванко–шароварного–гімнового патріотизму, лицемірно–показового і меркантильно–шкурного. Сидимо в садку Лесиків у Васильківцях ніби у другому світі, п’ємо, хто каву, а хто - компот, які принесли подруги Андрія і Володимира Олена та Оксана.
Мирна ідилія цього світу, де на другому його кінці хтось гине в окопах фальшивої «АТО» за Україну.
– Кому потрібна ця війна? – задаю пацифістське питання звичайного обивателя.
– Нікому, – відказує Володимир. – Але вийти з неї просто так ми, побратими тих, що дивляться на нас згори, не можемо. Як дивитимемося в очі, і що скажемо їх рідним?
– Де найбільше ви відчули поклик рідної крові на цій дивній війні?
– В боях за Дебальцеве, – без роздумів відповів Андрій.
– Я стояв в Артемівську, а за декілька десятків кілометрів в Дебальцеве бився з «сепарами» брат.
М.Кучмій
Г. «Вісник Надзбруччя», №33 від 14 серпня 2015 року

Актуально
             


У Тернополі триває набір до патрульної поліції

Заповнити он-лайн анкету
Про організацію проведення в області всеукраїнської акції "Місяць Червоного Хреста"
ГУСЯТИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СЕКТОР
Філії Державної установи «Центр пробації» у Тернопільській області


Щодо ситуації, що склалася на туристичному ринку, в зв'язку з прийняттям змін до Податкового кодексу України


Лист щодо можливості отримання освітнього ступеня магістра зі спеціальності «Публічне управління та адміністрування» за кошти Національного агентства України з питань державної служби


Всеукраїнський громадський рух "Сила права" - безкоштовна правова допомога всім, хто постраждав внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України

Юридична допомога переселенцям, учасникам АТО, родинам загиблих військовослужбовців!


Про охоронні зони магістральних газопроводів


З 01 січня 2018 року діє новий Порядок направлення з осіб у реабілітаційні відділення


Заходи щодо охорони, збереження та невиснажливого використання хвойних насаджень на території адміністративних районів


Звіт Гусятинської районної державної адміністрації щодо виконання делегованих повноважень у галузі освіти


Про проведення навчання з підвищення кваліфікафії за професійною програмою


Про розгляд депутатського звернення


Про вшанування пам'яті головного командира УПА, генерал-хорунжого, Героя України Романа ШухевичаПро розгляд рекомендацій щодо використання державних символів України


Інформаційне повідомлення Національного банку України


Про попередження добування деревних соків в населених пунктах


До відома депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів, державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування


     Згідно із статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції») зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

До уваги керівників районної і місцевої влади!

Державне підприєство "СЕТАМ" проводить електронні аукціони з продажу рухомого майна


Відділ проектно-кошторисної роботи та ціноутворення Служби автомобільних доріг у Тернопільській області повідомляє...

Про охоронні зони магістральних трубопроводів


Звернення депутатів Гусятинської районної ради щодо необґрунтованості тарифної політики для населення України


Функціонування електронних сервісів Міністерства юстиції УкраїниЗвітування по системі PROZORRO
До відома голів місцевих рад

Стан утримання вуличної мережі

Стан утримання доріг


Звернення регіональної філії "Львівська залізниця"ПАТ "Укрзалізниця" щодо ставок земельного податку


Про забезпечення безпеки людей на водних об'єктахПродовжено термін прийому заявок на відкритий конкурс з відбору кандидатів на посади керівників бюро правової допомогиПро попередження незаконного збору рідкісних ранньоквітучих, ендемічних, реліктових і таких, що знаходяться під загрозою зникнення видів рослин, а також рослин, занесених до Червоної книги України


До відома голів місцевих рад!

23 лютого 2016 року вступив в дію Закон України "Про внесення зміни до статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо поіменних голосувань", який був оприлюднений 23 грудня 2015 року у Голосі України № 242

Про внесення зміни до статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо поіменних голосуваньПрийняття рішення про призначення перших виборів старост та про початок виборчого процесу з перших місцевих виборів старостЗразки бланків ЦСУ


Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 вересня 2015 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)"


До відома громадян!

Тернопільський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (м. Тернопіль, вул. За рудкою,3, тел. (0352)52-56-12, факс (0352)52-83-65, e-mail: office.ternopil@legalaid.gov.ua) нагадує, що кожен громадянин України має конституційне право на захист http://www.youtube.com/user/CentreLegal/videos


Інформація Благодійного Фонду «Крок назустріч»

Всеукраїнський Благодійний Фонд «Крок назустріч» займається психологічною підтримкою військових, які постраждали внаслідок проходження служби в зоні АТО, переміщених осіб та членів їх сімей. Ці люди потребують психологічної підтримки та уваги. На даний час центр спроможний допомогти їм і повернути до повсякденного життя.
Адреса центру: м. Тернопіль, вул. Над Ставом, 6.Ставки податку на нерухомість у місцевих радах Гусятинського району


Ставки земельного податку у місцевих радах Гусятинського районуЗРАЗКИ ПРОЕКТІВ НОРМАТИВНО-ПРАВОВИХ АКТІВ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ДО КОЖНОГО ЕТАПУ ДОБРОВІЛЬНОГО ОБ’ЄДНАННЯ ГРОМАДПРАКТИЧНИЙ ПОСІБНИК З ПИТАНЬ ФОРМУВАННЯ СПРОМОЖНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАДУ РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ ПРЕДМЕТА, ПІДОЗРІЛОГО НА ВИБУХОВИЙ ПРИСТРІЙ (НАДАЛІ ВП) У ПЕРШУ ЧЕРГУ НЕОБХІДНО ЗДІЙСНИТИ НАСТУПНЕ:Про внесення змін до рішення Тернопільської обласної ради від 15 березня 2014 року № 1602 “Про затвердження програми розвитку місцевого самоврядування в Тернопільській області на 2014 - 2018 роки”Про проведення у 2015 році обласного конкурсу проектів розвитку місцевого самоврядування в Тернопільській областіДержавне підприємство "Розрахунковий центр послуг" пропонує...ПРОЕКТ переліку територіальних громад адміністративного поділу Гусятинського району, запропонований Тернопільською обласною радою


На Гусятинщині можна орендувати п’ять держоб’єктів


     За інформацією Регіонального відділення ФДМУ по Тернопільській області, серед них – дві пам’ятки архітектури: приміщення синагоги площею 289 кв.м на вул. Пушкіна, 15 у Гусятині та замок XVII ст. у селі Сидорів. Як потенційні об’єкти оренди у Гусятині також можна розглядати адмінбудинок площею 195,4 кв.м та приміщення лабораторії площею 123,3 кв.м на вул. Суходільській, 44, а в Гримайлові – частину адмінприміщень площею 95 кв.м на першому поверсі пожежного депо, що на вул. Віконській,3.
     Детальніша інформація стосовно оренди – за тел. (0352)523638.

Проект річного плану закупівель на 2015 рік Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Гусятинського району

До відома жителів району


     Шановні жителі краю, керівники підпри ємств, установ, організацій, розважальних закладів, закладів громадського харчування, готелів тощо. Районний відділ внутрішніх справ інформує вас, що рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва 25.03.2014 та від 17.07.2014, Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення від 17.07.2014 № 292 та № 297, від 24.07.2014 № 490, від 07.08.2014 № 663 тимчасово заборонено розповсюдження на території України низку російський програм, а саме:
     - «Первый канал.Всемирная сеть»
     - «РТР Планета»
     - «НТВ-Мир»
     - «Россия-24»
     - «TVCI»
     - «Россия-1»
     - «НТВ»
     - «ТНТ»
     - «Петербург-5»
     - «Звезда»
     - «Рент-ТВ»
     - «Life News»
     - «Russia Today»
     - «РБК-ТВ»


Шановні кримчани, мешканці східних областей України!


     Гусятинський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді пропонує Вам надання соціальних послуг спеціалістами:
     - інформаційних;
     - соціально-педагогічних;
     - соціально-медичних;
     - психологічних;
     -юридичних.
     Будь ласка, за більш детальною інформацією звертайтесь до районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою:
      вул. Суходільська, 7, смт. Гусятин, 48201, тел. (03557) 2-10-64.
     Працюєм згідно графіка роботи:
     понеділок – четвер 8.00 -17.15
     п’ятниця 8.00 – 16.00
     обідня перерва 13.00 – 14.00
     вихідні дні субота, неділя
     Всі послуги надаються БЕЗКОШТОВНО.


Долучімося до реставрації пам'ятки архітектури!


     В селищі Гусятин здійснюється реставрація фасаду пам’ятки архітектури 1610 року, костелу ордена Бернардинів, а нині кjстелу св.Антонія РКЦ.
     Для тих, хто бажає допомогти у відновленні та збереженні святині, відкрито благодійних рахунок.
     Добровільну пожертву можна скласти на номер картки Приватбанку:
     5168 7423 0863 3548 (гривні)
     5168 7420 6496 5837 (рублі)
     5168 7420 6420 5796 (євро)
     5168 7420 6420 5747 (долари)
     Одержувач Багінський Петро.
     Після пожертви священнослужителі храму просять поінформувати на e-mail husiatyn@ofm.org.ua для запису в книгу доброчинців, за яких щовівторка, вшановуючи св.Антонія, звершується Служба Божа про здоров’я та благословення.
     Також можна звертатися з пропозиціями на електронну адресу парафії: husiatyn@hotmail.com та за телефоном 2-25-93.


Надання безоплатної правової допомоги

До уваги жителів району!


    Відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» створено Тернопільський обласний центр з надання безоплатної правової допомоги, який з 1 січня 2013 року забезпечує надання правової допомоги особам, затриманим в адміністративному та кримінально-процесуальному порядку.
    Чергова частина Центру знаходиться за адресою: 46003, м. Тернопіль, вул. За Рудкою,33, каб. 603.
    Звертатися до центру можна цілодобово за єдиним номером з надання безоплатної вторинної правової допомоги 089-120-00-79 (дзвінки зі стаціонарних телефонів у межах України безкоштовні, дзвінки з мобільних телефонів оплачуються абонентами відповідно до тарифів оператора мобільного зв’язку.
    Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213103.
     Електронна адреса: office.ternopil@legalaid.gov.ua
    Корисні посилання:
http://www.youtube.com/user/CentreLegal/videos
http://www.ttb-studio.com.ua./component/k2/10-proekty/roliki.html

Модуль не знайдено
Президент України | Верховна рада України | Кабінет Міністрів України | Тернопільська облдержадміністрація | Тернопільська обласна рада


Веб-сайт створено в рамках проекту Гусятинської районної ради«Впровадження ефективного механізму управління і надання населенню Гусятинського району соціальних та інформаційних послуг»